Co to jest najlepszy zespół piłkarski Husker, aby nigdy nie wygrać mistrzostwa?

Jest kilka zespołów, które mogą być zaproponowane jako odpowiedź na to pytanie, ale wybrałem Eksplozję punktacji, 1983 Husker football team.

The ’83 zespół był w rankingu # 1 w AP poll przez cały sezon. To nie było zaskoczenie, że były tak wysoko cenione po powrocie głównych współpracowników z 1982 zespół poszedł 11-1. (Jon napisał o Cornhuskers z 1982 roku wczoraj.)

Jedyna ankieta, w której Cornhuskers z 1983 roku nie byli #1?

Ostatnia.

Ale, wyprzedzam samego siebie. Większość z was zna tę historię.

1983 Nebraska Football In a Nutshell

Rekord sezonu: 11-1

Obrona: 52.0 pkt/mecz

Defensywa: 15.5 ppg

Średnia jardów ataku: 547 FREAKIN’ YARDS PER FREAKIN’ GAME! (402 pędzi i 145 przechodzi). Nic dziwnego, że cały ten stan składa się z facetów RunTheDangBall. Za każdym razem, gdy ta drużyna puszczała piłkę, zdobywała średnio 7,2 jarda.

Lider rusherów: Mike Rozier – 2148 jardów

Leading Passer: Turner Gill – 1516 jardów

Leading Receiver: Irving Fryar – 780 jardów (19,5 jarda PER RECEPTION)

Trójki. Eksplozja zdobywania punktów.

The Awards

• Heisman Trophy – Mike Rozier (także Maxwell Award, Big 8 Player of the Year, i 1st Team All-American)
  • National Coach of the Year – Tom Osborne
  • Lombardi Award i Outland Trophy – Dean Steinkuhler (oraz 1st Team All-American)
  • All-Americans (nie wymienieni wcześniej) – Irving Fryar (1st Team), Turner Gill (2. Drużyna), Scott Raridon (3. Drużyna)

Inne szalone statystyki

• Ta drużyna w całym sezonie próbowała strzelić tylko cztery bramki. Trzy były dobre.
  • Mike Rozier złamał co najmniej 16 rekordów szkolnych Nebraski
  • Ta obrona Blackshirt złapała 21 przechwytów i zdobyła ponad 300 jardów pole position w procesie. W międzyczasie atak rzucił tylko sześć przechwytów i pozwolił przeciwnikom zwrócić te przechwyty na RAZEM 14,7 jarda

Season Recap

Game 1 – Nebraska 44 Penn State 6

The Huskers pomścili stratę „McCloskey’s Corner” z 1982 roku, niszcząc broniących się mistrzów kraju w Kickoff Classic. Nittany Lions zdobył swoje jedyne punkty na 20 sekund przed końcem gry.

Game 2 – Nebraska 56 Wyoming 20

Tom Osborne był publicznie krytyczny wysiłek w obronie w drugiej połowie gry (oczywiście, że był). The Scoring Explosion tylko posiadał piłkę na 3 1⁄2 minuty w drugim kwartale i zdobył 21 punktów (źródło).

Poniżej jest film trenera dla małej części gry. Nie ma dźwięku, ale uważam, że to interesujące (przez kilka minut w każdym razie).

Game 3 – Nebraska 84 Minnesota 13

Tak, czytasz to dobrze. Najgorsze bicie w historii futbolu w Minnesocie. Zobaczcie tę retrospekcję z Omaha World Herald „Minnesota Once Told the Huskers They Were No Good – Nebraska Responded with 84 Points”.

Sprawdźcie te najważniejsze momenty!

Game 4 – Nebraska 42 UCLA 10

Bruins wyszli na prowadzenie 10-0, zanim Huskers się stoczyli. Ta gra była 100. zwycięstwo Toma Osborne’a w karierze jako głównego trenera. Jednym z najsłynniejszych zagrań w karierze Mike’a Roziera był bieg na dwa jardy, który pokonał o wiele więcej jardów niż ten (osadzony poniżej).

Gra 5 – Nebraska 63 Syracuse 7

Ten mecz był nudny. To, co większość ludzi pamięta z tej serii, to oszałamiający wstrząs, jaki Oranżadowi sprawili w 1984 roku, kiedy wygrali 17-9.

HuskerMax game recap

Game 6 – Nebraska 14 Oklahoma State 10

Kowboje pod wodzą Jimmy’ego Johnsona opracowali mistrzowski plan gry defensywnej, a ich ryzyko opłaciło się, ponieważ zabrali drużynę numer jeden w kraju aż do samego końca. All-American safety Bret Clark przechwycił podanie OK State w strefie końcowej w ostatniej akcji meczu, aby zachować niepokonany sezon.

Hail Varsity ma naprawdę artykuł patrząc wstecz na ten mecz.

Gra 7 – Nebraska 34 Missouri 13

Irving Fryar był chory tego dnia, ale nadal napędzał Huskers do przekonującego zwycięstwa przeciwko Tygrysom. Oto podsumowanie DataOmaha.

Mecz 8 – Nebraska 69 Colorado 19

Hahahahaha! Może jednak Buffs są rywalem. Game recap.

Game 9 – Nebraska 51 Kansas State 25

The Wildcats robili co mogli, ale nie byli w stanie sprostać Huskers. Game recap.

Game 10 – Nebraska 72 Iowa State 29

Jeden z cytatów Toma Osborne’a z tego meczu…. „Ciężko było nam ich zatrzymać”

DataOmaha recap

Game 11 – Nebraska 67 Kansas 13

To Kansas. Dość powiedzieć.

Mecz 12 – Nebraska 28 Oklahoma 21

Żadna drużyna Huskerów nie była niepokonana (lub bez remisu) w sezonie zasadniczym od czasu drużyny z 1971 roku (jednej z najwspanialszych w historii). Oklahoma często stawała na drodze do mistrzostwa Nebraski. Nie w tym roku.

Jednakże w sezonie, w którym Husker ofensywa ukradł show, to był drugi raz w 1983 roku, że gra pivoted na obronie stoisku. Przeczytaj DataOmaha recap dla więcej.

Gra 13 – Orange Bowl – Miami 31 Nebraska 30

Każdy fan Husker zna tę historię, nawet jeśli nie są na tyle stary, aby być świadkiem tego osobiście. Huskers były w dół 31-17 w czwartej kwarcie. Zbiegli się, aby zdobyć jedno przyłożenie. 31-24. A potem jeszcze jedno. 31-30 z 48 sekund w lewo w grze.

Tom Osborne miał wybór. Kopnąć dodatkowy punkt i zremisować mecz. Huskers nadal były prawdopodobne, aby zostać nazwane mistrzami kraju – lub przynajmniej dzielić tytuł, jeśli kopnął XP.

Osborne podjął decyzję. Nie chciał żadnych pytań. Żadnych wątpliwości.

Go for two.

Podanie od Gilla do Jeffa Smitha zostało przerwane, a Miami zakończyło się zdobyciem mistrzostwa kraju w 1983 roku.